Bądź na Webiko podczas pandemii koronawirusa:  uwagaPUNKT TELE-ZAMÓWIEŃ  uwagaTABLICA OGŁOSZEŃ
Beton towarowy Bełchatów

Góra Kamieńsk - Stok narciarski w centrum Polski otwarty

Góra Kamieńsk otwiera stok narciarski

Od najbliższego piątku narciarze, przy zachowaniu reżimu sanitarnego, będą mogli korzystać z wyciągów narciarskich na Górze Kamieńsk. Stok jest w pełni przygotowany do sezonu zimowego i czeka na pierwszych w tym roku amatorów białego szaleństwa.

Już jutro, 12 lutego, ośrodek na Górze Kamieńsk zostanie otwarty dla turystów — entuzjastów sportów zimowych. Przygotowania do otwarcia ośrodka trwają już od dwóch tygodni, w związku z tym planuje się uruchomienie w pierwszej kolejności dwóch tras stoku narciarskiego. Trasa nr 1 zostanie otwarta, po odpowiednim naśnieżeniu.

Na Górze Kamieńsk będą działały wszystkie wyciągi: czteroosobowa kolej krzesełkowa o długości 760 m, wyciąg talerzykowy o długości 700, a także coś dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z zimowymi sportami — 150-metrowy przenośnik taśmowy. Miłośnicy białego szaleństwa będą mogli skorzystać z serwisu i wypożyczalni sprzętu, a także wynająć instruktora do nauki jazy na nartach lub snowboardzie. Nad bezpieczeństwem będą czuwać ratownicy Beskidzkiej Grupy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W tym roku z powodu pandemii koronawirusa ośrodek będzie funkcjonował na nieco innych zasadach. Narciarze i snowboardziści zobowiązani będą do zakrywania nosa i ust, a także do zachowania odpowiedniego dystansu społecznego. Na jednej kanapie na wyciągu, miejsca obok siebie będą mogły zajmować osoby mieszkające razem, a także te, które wspólnie podróżują na stok. Posiłki będą wydawane wyłącznie na wynos.

Ośrodek na Górze Kamieńsk będzie czynny przez cały tydzień w godz. 9:00-21:00. Stok jest oświetlony i ratrakowany.

https://pgegiek.pl/
Wiadomości:
Pokaż znajomym
Udostępnij ten artykuł na Facebooku
Dołącz, aby być na czasie