Bądź na Webiko podczas pandemii koronawirusa:  uwagaPUNKT TELE-ZAMÓWIEŃ  uwagaTABLICA OGŁOSZEŃ
Sklep motocyklowy w Pajęcznie

10-lecie Szkół Cosinus w Bełchatowie, statuetki rozdane

cosinus bełchatów

20. września 2018 r. w Muzeum Regionalnym w Bełchatowie miało miejsce niecodzienne wydarzenie – uroczystość 10-lecia Szkół „COSINUS” w Bełchatowie. Uroczystości towarzyszyło III Dyktando o Puchar Starosty Bełchatowskiego. Uroczystość prowadziła Marzena Żemejda-Zybura – Dyrektor Szkół „COSINUS”, pełniąca tę funkcję od 8,5 roku. Pomysł, aby Szkoły „COSINUS” w Bełchatowie działały jako placówka nie tylko oświatowa, ale i kulturalna, jest jej ideą. Podczas uroczystości nauczyciele Szkół „COSINUS” otrzymali pamiątkowe statuetki.

W uroczystości udział wzięli: Starosta Grzegorz Gryczka, Inspektorzy Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Bełchatowie: Bożena Baranowska i Katarzyna Elzner-Kopcik, byli i obecni nauczyciele i pracownicy oraz uczniowie Szkół „COSINUS” oraz zarządzający placówkami współpracującymi i wspierającymi Szkoły „COSINUS”: przedstawiciele Zarządu Szkół „COSINUS” Anna Owczarek i Bartosz Będkowski, Marek Tokarek – Dyrektor Muzeum Regionalnego w Bełchatowie, przedstawiciel Magdaleny Forusińskiej – Dyrektora Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Bełchatowie, Anita Szymczyk-Trawińska – Dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Bełchatowie, Piotr Mielczarek – Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. L. Czyżewskiego w Bełchatowie, Bogusława Karolczyk – Prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Łasku, Jadwiga Pach – Prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Pajęcznie, dr Anna Kapuściarek – Prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Wiem Więcej” w Radomsku.

cosinus bełchatówWszyscy uczestnicy mogli podziwiać teatralno-wokalny występ Radomszczańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Wiem Więcej” oraz wziąć udział w poczęstunku.

Szkoły „COSINUS” oprócz działalności edukacyjnej z Liceum i ciekawymi kierunkami policealnymi, jak: technik wiertnik, florysta, opiekun medyczny, technik ochrony fizycznej osób imienia, technik administracji, technik bezpieczeństwa i higieny pracy, opiekunka środowiskowa, technik usług pocztowych i finansowych, prowadzą również działalność kulturalną. Są organizatorem corocznego Dyktanda o Puchar Starosty Bełchatowskiego (jedynego powszechnego Dyktanda w Bełchatowie), współorganizatorem z Wydziałem Filologiczno-Historycznym Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie cyklicznych, corocznych Ogólnopolskich Konferencji Naukowych, tj.„Człowiek i jego działania. Dialog uczelniany w kontekście prawnym, społecznym i językoznawczym na rzecz współpracy i przyjaźni międzyludzkiej” (2. sobota czerwca) oraz „Region w kulturze” (ostatni piątek września). Ponadto współorganizują Warsztaty prawnicze, ostatnie warsztaty odbywały się pod patronatem pisma prawniczego „CASUS”. Słuchacze Szkół „COSINUS” często podkreślają przyjazną atmosferę panującą w Szkołach oraz cenią sobie pracujących w „Cosinusie” nauczycieli z pasją.

Co wtorek o godz. 17:00 w Sekretariacie Szkół „COSINUS” przy ul. Pabianickiej 1 (wejście od pl. Narutowicza), począwszy od wtorku 2. października wznawia swoją działalność, prowadzona przez słuchaczy technika administracji pod kierownictwem Dyrektora Szkoły, Poradnia Prawa Administracyjnego. Porady udzielane w ramach poradni są bezpłatne.

Wszystkim za udział w uroczystości 10-lecia funkcjonowania Szkół „COSINUS” w Bełchatowie, współpracę i wsparcie serdecznie dziękują Rezydent, Dyrekcja i Pracownicy Szkół „COSINUS” w Bełchatowie.

Artykuł sponsorowany
szkoła cosinus
szkoła cosinus
szkoła cosinus
szkoła cosinus
szkoła cosinus
szkoła cosinus
szkoła cosinus
szkoła cosinus
szkoła cosinus
szkoła cosinus
szkoła cosinus
szkoła cosinus
szkoła cosinus
szkoła cosinus
szkoła cosinus
szkoła cosinus
szkoła cosinus
Pokaż znajomym
Udostępnij ten artykuł na Facebooku
Dołącz, aby być na czasie