Bądź na Webiko podczas pandemii koronawirusa:  uwagaPUNKT TELE-ZAMÓWIEŃ  uwagaTABLICA OGŁOSZEŃ
Komputery, laptopy, telewizory w Pajęcznie

Ogólnopolski Konkurs Ortograficzny - X Dyktando Kleszczowskie

Dyktando Kleszczowskie 2019

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie ma zaszczyt zaprosić Państwa na jubileuszową 10. edycję Dyktanda Kleszczowskiego - Ogólnopolskiego Konkursu Ortograficznego pod honorowym patronatem Wójta Gminy Kleszczów, które odbędzie się 12 maja 2019 r. w auli Solpark w Kleszczowie.

Dyktando jest konkursem jednoetapowym, o zasięgu ogólnopolskim, w trzech kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa klasy VI-VII i gimnazjum; szkoły średnie; OPEN - bez ograniczeń wiekowych. Z każdej kategorii jury wyłania Mistrzów i Wicemistrzów Ortografii. Zgłoszenia grup zorganizowanych należy przesłać w terminie do 8 maja 2019 r., na adres: biblioteka@zspkleszczow.pl lub zspkleszczow@zspkleszczow.pl

Uwaga, możliwe jest zgłoszenie indywidualne podczas rejestracji w godz. 16:00-16:50, dn.12 maja 2019 r. ale bez uwzględnienia dodatkowych atrakcji konkursu.

niedziela, 12 maja

  • Godz. 16:00-16:50 Rejestracja uczestników.
  • Godz. 16:30-17:00 Koncert „Zelowskich Dzwonków”, jedynego w Polsce zespołu grającego na dzwonkach ręcznych.
  • Godz. 17:00-18:00 Konkurs ortograficzny (opiekunów grup zapraszamy do groty solnej).
  • Przerwa kawowa i wystawa twórczości Szymona Wiatra, happening.
  • Ok. godz. 18:30 Spektakl „Bez-senność” oparty na motywach „Sen nocy letniej” W. Szekspira, w wykonaniu  Teatru Strefy Otwartej z Wrocławia. Czas trwania: 1h

Namiętność. Intryga. Zazdrość. Przeznaczenie. To historia o miłości wielu par. Miłości czystej, niemożliwej, dzikiej, pięknej. Miłości ponad wszystko. Ponadto, widzowie mają szansę polemiki z aktorami. Mogą wpływać na kształt i rozwój akcji. Interakcje z widownią zainspirowane teatrem szekspirowskim są nieodłączną częścią działalności Teatru Strefa Otwarta.
Spektakl powstał w ramach rezydencji artystycznej w Teatrze Rozrywki w Chorzowie, w ramach finału konkursu Obserwatorium Artystycznego Entreé i będzie grany w dn. 16-17 maja 2019 r. w York Theatr Royal!

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona. Uczestnicy konkursu mają gwarantowane wejściówki.

  • Po spektaklu nastąpi losowanie upominków wśród uczestników oraz rozstrzygnięcie konkursów na: najliczniejszą reprezentację szkoły/instytucji; najmłodszego i pierwszego zarejestrowanego uczestnika dyktanda.

Kartę zgłoszeniową oraz regulamin można pobrać poniżej.

http://zspkleszczow.pl
Ogólnopolski Konkurs Ortograficzny - X Dyktando Kleszczowskie
Pokaż znajomym
Udostępnij ten artykuł na Facebooku
Dołącz, aby być na czasie