Bądź na Webiko podczas pandemii koronawirusa:  uwagaPUNKT TELE-ZAMÓWIEŃ  uwagaTABLICA OGŁOSZEŃ
Promocja firm Piotrków Trybunalski

Atrakcje

Rozrywki i Ciekawe Miejsca Powiatu Piotrkowskiego


zdjęcie Mury Miejskie w Piotrkowie Trybunalskim

Pochodzą z XIV wieku. Wysokość fortyfikacji dochodziła do 4,5 m a grubość do 2 m. Do budowy użyto kamieni oraz cegły gotyckiej. Mury otaczające miasto posiadały trzy bramy: Krakowską, Wolborską oraz dobudowaną później Bramę Sieradzką.

architektura, widok
atrakcyjność
zdjęcie Rynek Trybunalski

Urokliwe miejsce w centrum średniowiecznego układu urbanistycznego miasta. Przy Rynku znajduje się szereg zabytkowych kamieniczek o historycznych nazwach jak: „Wójtowska“, „Ormiańska“, „Pałac Przyłuskich“, „Poczta Królewska“, „Szynk Wierzbicza“ i inne.

architektura, widok
atrakcyjność
zdjęcie Stare Miasto w Piotrkowie Trybunalskim

Jeden z diamentów urbanistycznych w centralnej Polsce. Układ zabudowy śródmieścia sięga drugiej połowy XIII wieku. Wąskie uliczki z zabytkowymi kamienicami oraz położony centralnie urokliwy rynek tworzą niezwykłą atmosferę tego miejsca.

architektura, widok
atrakcyjność
zdjęcie Zamek Królewski w Piotrkowie Trybunalskim

Został zbudowany w latach 1511-1519 z polecenia króla Zygmunta I Starego. Był to pałac wieżowy wykorzystywany przez króla na czas odbywania się sejmów w Piotrkowie. Od 1918 r. siedziba Muzeum.

architektura, widok
atrakcyjność
zdjęcie Dworzec Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej (PKP)

Budynek dworca wraz z wiatą peronową i innymi budynkami użyteczności kolejowej powstał w połowie XIX wieku. Zabytkowy dworzec służył jako sceneria róznych filmów i seriali.

architektura, widok
atrakcyjność
zdjęcie Hala Targowa w Piotrkowie Trybunalskim

Hala wybudowana przez amerykańską Spółkę Ulen & Company w latach 1925-1927, według projektu Władysława Leszka Horodeckiego. Fasady hali zdobione są betonowymi rzeźbami wykonanymi przez Zygmunta Otto z Warszawy.

architektura, widok
atrakcyjność
zdjęcie Pałac Rudowskich w Piotrkowie Trybunalskim

Budowla jednopiętrowa w kształcie litery "E", wzniesiona w 1899 roku z cegły. Budowla ma eklektyczny styl z przewagą elementów neorenesansowych. Obecnie siedziba Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia.

architektura, widok
atrakcyjność
zdjęcie Wieża Ciśnień w Piotrkowie Trybunalskim

Wybudowana w latach 1925-1926 według projektu Władysława Leszka Horodeckiego. Sfinansowana z pożyczki zaciągniętej w amerykańskiej firmie Ulen & Company. W połowie 2008 roku poddana zewnętrznej renowacji.

architektura, widok
atrakcyjność
zdjęcie Dawne Kolegium Jezuitów i Pijarów - Collegium Novum

Okazały, trzykondygnacyjny budynek wybudowany w latach 1754-1803. Obecnie siedziba I LO im. Bolesława Chrobrego.

architektura, widok
atrakcyjność
zdjęcie Dawny Dom Rzemiosła w Piotrkowie Trybunalskim

Wybudowany w stylu neobarokowym w latach 1912-13 według projektu Feliksa Nowickiego. Budynek można podziwiać przy Al. 3 Maja 12. Obecnie w Dawnym Domie Rzemiosła znajduje się siedziba Miejskiego Ośrodka Kultury.

architektura, widok
atrakcyjność

Strony