Bądź na Webiko podczas pandemii koronawirusa:  uwagaPUNKT TELE-ZAMÓWIEŃ  uwagaTABLICA OGŁOSZEŃ
Beton towarowy Bełchatów

Atrakcje

Rozrywki i Ciekawe Miejsca Gminy Zelów


zdjęcie Kościół ewangelicko-reformowany w Zelowie

Kościół wybudowany został w latach 1821-1825, według projektu architekta Jana Zille w stylu klasycystycznym na niewielkim wzniesieniu. Wewnątrz kościoła znajdują się tablice z ciemnego kamienia, na pamiątkę Jana Husa, Jana Kalwina, Jana Łaskiego oraz Jana Amosa Komeńskiego.

kościół, parafia
atrakcyjność
zdjęcie Dwór obronny w Krześlowie

Dwór w Krześlowie został wybudowany w 1846 r. w stylu klasycystycznym przez Wincentego Węsierskiego. Położony jest na sztucznej wyspie wokół, której przepływa strumyk.

architektura, widok
atrakcyjność
zdjęcie Kościół ewangelicko-augsburski w Zelowie

Kościół należący do parafii ewangelicko-augsburskiej. Kościół wzniesiono w latach 1931-1936. Jest to niewielki budynek z czerwonej cegły o eklektycznej architekturze. Poświęcony został 17 maja 1936 r. i od tamtej pory służy zelowskim luteranom.

kościół, parafia
atrakcyjność
zdjęcie Kościół Matki Boskiej Częstochowskiej w Zelowie — Data erygowania kościoła to 9 VIII 1926 r. przez bp Wincentego Tymienieckiego. Kościół został wybudowany w stylu modernistycznym, jednonawowy, murowany w latach 1931–1933. Świątynia poświęcona została w 1933 r. przez bpa Kazimierza Tomczaka. kościół, parafia
atrakcyjność
zdjęcie Kościół Nawrócenia św. Pawła i Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Wygiełzowie

Kościół w tym miejscu został erygowany już w I połowie XV wieku. Istniejący obiekt jest konstrukcji zrębowej, orientowany, jednonawowy z węższym wielobocznie zamkniętym prezbiterium. W środku można znaleźć ołtarz w stylu barokowym sprowadzony z kościoła klasztornego w Piotrkowie Tryb. Odnawiany w 1831, 1883 i 1992 r.

kościół, parafia
atrakcyjność